Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto logotipas įkūnija lietuvišką simboliką, kuri turi prasmę, nes jame žmonių literatūrine ir vaizdine kalba naudojami tam tikri ženklai ir simboliai:

• Balti manketukai – tai solidaus amžiaus, švaros, rūbų papuošimo elementas ir pabrėžiantis aksesuaras.
  • Balta spalva – tai angelų spalva, siejama su šventumu, reiškia tyrumą, nekaltumą, tobulybę ir absoliutą, šviesą ir dvasinį atgimimą, išmintį, dieviškumą, gyvybę, džiaugsmą, gėrį, sėkmę, švarą.
  • Rankų plaštakos – simbolizuoja globą, teisingumą, palaiminimą, veiksmą, jėgą, užuojautą. Rankos yra apsaugos simbolis.
  • Plaštakos nukreiptos į viršų – jos saugo nuo bet kokių neigiamų minčių ir jausmų apie save ir kitus, įskaitant godumą, pavydą ir neapykantą. Pirštai kartais būna išskėsti į šalis, simbolizuojantys, kad jie saugo nuo blogio.
  • Trys stulpai – simbolizuoja:
    • Idėją, mąstymą ir dvasios saveiką;
    • Gimimą, gyvenimą ir mirtį;
    • Protą, kūną ir sielą;
    • Praeitį, dabartį ir ateitį;
    • Šeimą – vyrą, moterį ir vaiką.
  • Atversta knyga – simbolizuoja švietimą, išmintį, atvirumą žinioms, nuolatinį mokymasį.
  • Aukso karūna – valdžios, šlovės, išskirtinės padėties, kilmingumo, dvasinės šviesos ir amžino gyvenimo, sėkmės, asmenybės pagerbimo aukščiausias simbolis.
  • Auksas – simbolizuoja amžinumą, tobulumą, pastovumą ir viską, kas turi didžiausią vertę ar ką sunkiausia pasiekti. Taip pat įžvalgumo ir proto simbolis.
  • Saulėtekis – tai ateitis, svajonės, gyvenimo vizija, saulė, šviesa, laimė, darna, optimizmas, gėris, svajonė, vasaros, vedančio lyderio ir aukso spalva.
  • Saulė – tai senovės Baltų ir Šiaulių simbolis, nes Šiauliai yra Saulės miestas.